על רפואה סינית ודיקור סיני ומה שביניהם

הרפואה הסינית הינה הבסיס לתורות הרפואה השונות במזרח הרחוק.
הרפואה הסינית הינה רפואה מונעת וככזאת תפקידה לדאוג לבריאותו של האדם לאורך כל חייו.
לרפואה הסינית כלי עבודה מגוונים המשמשים את המטפל בזמן הטיפולים.

אחד המרכזיים והחשובים שבהם: הדיקור הסיני.ב
גוף האדם ריימים מסלולים אנרגטיים המרשתים אותו לכל אורכו ולכל רוחבו.
מסלולים אלה מכונים: מרידיאנים.מסלולים אלה מאפשרים לנו לטפל בכל איבר ואיבר בגוף על ידי נגיעה ו/או דיקור הנקודות הפרוסות לאורכם, וכך לטפל ולרפא את הגוף.

בעזרת הדיקור הסיני ניתן לטפל במגוון רחב מאוד של בעיות, מצבים ומחלות.בין השאר: אורטופדיה, אלרגיות, הריון ופוריות, בעיות שרירים ומפרקים, כאבי מחזור חודשי, מיגרנות ועוד.טיפול בדיקור סיני מתאים לכל הגילאים – כולל תינוקות.

אז מה זה דיקור סיני:

דיקור סיני הינו שיטה עתיקת יומין.

הדיקור הסיני מתבצע באמצעות מחטים סטריליות וחד פעמיות בעלות קוטר מזערי, "כחוט השערה" ממש.בכל טיפול וטיפול המטפל מחליט על נקודות הנדרשות לדיקור.המחטים העדינות המשמשות לדיקור הסיני כמעט ואינן מורגשות בזמן הדיקור.לעיתים חווה המטופל תחושה של צביטה קטנה/כאב מקומי, שלרוב נעלם לאחר מספר שניות. אצל אנשים מבוגרים הטיפול נמשך כ-20 דקות. אצל תינוקות וילדים הטיפול לא אורך יותר ממספר שניות ו/או דקות בודדות.הדיקור הסיני משפיע על כל מערכות הגוף ואיבריו הן ברמה הפיסיולוגית והן ברמה האנרגטית.

לדוגמא: במקרה של כאב באזור באזור מפרק הכתף, לרוב יתבצע הדיקור הסיני בנקודות מרוחקות ממוקד הכאב, לאורך המרידיאנים העוטפים את כל מפרק הכתף.למי זה טוב ולאילו מצבים?בעזרת הדיקור הסיני ניתן לטפל במגוון רחב מאוד של בעיות, מצבים ומחלות.

בין השאר: אורטופדיה, אלרגיות, הריון ופוריות, בעיות שרירים ומפרקים, כאבי מחזור חודשי, מיגרנות, כאבי אזניים ובעיות גזים אצל תינוקות, בעיות של הרטבה אצל ילדים בוגרים, בעיות קשב וריכוז ועוד.

טיפול בדיקור סיני מתאים לכל הגילאים – כולל תינוקות, לנשים בהריון ו/או לאחר לידה, לאנשים חולים ובעיקר לאנשים בריאים.

דיקור סיני

מלי דביר